KONST / Litografier / Färglitografi 15728318
nr 1572 8318
Sixten Fager
(f. 1920), Sverige
Fjällmotiv. Signerad S Fager, daterad -85. EA-upplaga, bär dedikation (utanför bildytan). Bildmått: 49x60 cm. Färglitografi. Bladets mått: 62x77 cm, oramat löst blad
Sixten Fager, född 1920, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 20:39:27
19/10 21:32:29